„Alarm dla Ziemi” w kieleckim „Plastyku”

W Zespole Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach rozstrzygnięto konkurs „Recycling na miarę. Alarm dla Ziemi”, który zorganizowała Fundacja „Vive Serce Dzieciom”. Na konkurs wpłynęły 54 prace wykonane przez dzieci z 14 świętokrzyskich szkół podstawowych.

Mirosław Banach, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami w Promniku podkreśla, że bardzo ważne jest, by już od najmłodszych lat uczulać społeczeństwo na problem powstawania góry niepotrzebnych śmieci. "Dobrze, że cały czas są osoby, które zwracają nam uwagę na tę bolączkę naszych czasów, czyli produkowanie ogromnej ilości odpadów. W Przedsiębiorstwie Gospodarki Odpadami w Promniku, które obsługuje miasto Kielce i powiat kielecki, dziennie przyjmujemy od 250 do 400 ton odpadów tylko z tego obszaru. Rocznie to jest już od 100 do 120 tysięcy ton odpadów" - dodał Mirosław Banach.

W sumie nagrodzono 12 prac w trzech kategoriach: plastik, materiał i papier. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 4 grudnia na stronie internetowej Fundacji „Vive Serce Dzieciom”.

Więcej informacji oraz galerie zdjęć: radio.kielce.pl

Powrót